بازآموزی مربيان کوهپيمايی

 

سومين دوره بازآموزی و هماهنگی مربيان کوهپيمايی سراسر کشور از روز چهار شنبه تا جمعه گذشته در قرارگاه کوهنوردی پلور برگزار شد .

پس از دعوت فدراسيون کوهنوردی از تمامی هيئت های استانها مربيانی اعلام آمادگی نمودند و در نهايت  دوره با حضور ۸۵ نفر از مربيان سراسر کشور انجام شد .

اين دوره در چند مورد با دوره های قبلی متفاوت بود. از قبيل اينکه در اين دوره به غير از مربيان کوهپيمايی ؛ مربيان درجه ۳ و ۲  سنگنوردی و   يخ وبرف  نيز می توانستند شرکت کنند . ديگر اينکه شيوه آموزشی در اين دوره کارگاهی بود و شرکت کنندگان به ۱۰ کار گروه تقسيم شدند و سرفصل های آموزشی را به شکل کارگاهی بررسی نمودند و يکديگر را مورد آزمايش قرار داده و نمراتی برای هم منظور کردند. و در آخر اينکه کسانی که در اين دوره حد نصاب نمره لازم برای مدرسی را کسب کنند ميتوانند تا سه سال آينده بعنوان مدرس؛ مجوز برگزاری کلاسهای کارآموزی کوهپيمايی  و کارت مدرسی را اخذ کنند. و مابقی شرکت کنندگان نيز که حد نصاب نمره را کسب نکنند به عنوان کمک مربی ميتوانند در کلاسهای کارآموزی در کنار مدرسين در امر آموزش سهیم باشند؛ تا سال ۸۷ که در دوره بعدی بازآموزی شرکت کنند و بتوانند نمره لازم برای مدرسی را کسب نمايند.

از مربيان و چهره های آشنای کوهنوردی که در اين دوره شرکت کردند ميتوان از حسن نجاريان ؛ عباس علينژاد ؛ فرشاد خليلی و ابوالفتح سقايی نام برد .

 و همچنين از مربيان و پيشکسوتان پر سابقه که به عنوان هيئت داوری و کادر برگزاری در اين دوره حضور داشتند ميتوان به محسن نوری ؛ اسماعيل لرزاده ؛ محمود فولادی و سيد کاظم شمس خو اشاره کرد.

 ضمنا جای بعضی از استانها همچون گيلان ؛ مازندران ؛ سيستان و بلوچستان ؛  اردبيل و کرمانشاه بسيار خالی بود .

 منتظر اخبار تکميلی و تصاويری از اين دوره در روزهای آينده باشيد.....

 

/ 2 نظر / 22 بازدید
فرشید فاریابی

سلام . جناب بهرامی نيا . گزارش جالب و قابل تاملی است. نکات بسيار جالبی در همين چند سطر است که دست مريزاد گفتن به گروه فکری ايجاد کننده ی چنين حرکت هايی را واجب می کند. اميدوارم چنين تفکری به سطوح مورد نظر من در فدراسيون سرايت کند! استمرار و ماندگاری شما در چنين جرياناتی بسیار لازم و مفید است. موفق باشید

--

http://koohnevesht.blogfa.com/post-688.aspx