شکر و سلامتی

ورزشکار ها معمولا به سلامتی و مسائل مرتبط با تغذیه و سلامتی نیم نگاهی دارند . امروز ایمیلی بدستم رسید که بر آن شدم این پست را بنویسم.

همه ما کم و بیش و جسته گریخته شنیده ایم که شکر ضرر داره اما من شخصا فکرش را هم نمیکردم که این همه ضرر داشته باشه !!! به مطالب زیر توجه کنید :

بدن انسان سالم از هر جواهری گرانبها تر است- تسونگ کاپا

شکر سیستم ایمنی بدن را از کار می اندازد. پس از هر بار مصرف محصولاتشکردار، گلبولهای سفید بدن (نوتروفیلها) از کار می افتند و تا ۲ الی ۵ساعت بدن کاملا آماده آلوده شدن به هر نوع ویروس یا باکتری خواهد بود.

طبق تحقیقات پس از هر بار خوردن چیزی شیرین سیستم ایمنی بدن تا ۷۵٪کارایی خود را از دست می دهد و این دقیقا بهترین زمان برای فعال شدنمیکروبها و ویروسها است.

. شکر ماده ای زائد است فاقد ویتامین- فاقد مواد معدنی و فاقد فیبر که بدنانسان قادر به هضم و جذب آن نیست از این رو برای اینکه ساختار ملکولی شکرشکسته شود بدن مجبور است از مواد معدنی محلول در بدن مصرف کند تا بتواندشکر را هضم کند . در نتیجه تعادل عناصرمعدنی مثل کلسیم- منیزیوم - پتاسیم - سدیم و... را بر هم می ریزد.

شکر سبب ترشح بیش از اندازه هورمون آدرنالین در بدن می شود. احساساضطراب بیش از اندازه - آشفتگی و بد خلقی از نتایج آن هستند.

شکر در کودکان سبب کاهش هوش و پایین آمدن نمره های درسی است.

برخلاف آنچه پزشکان به شما می گویند خوردن چیزهای چرب تری گلیسیرید رابالا نمی برد بلکه این خوردن شکر است که تری گلیسیرید را بالا می برد !

شکر باعث ضعف سیستم دفاعی بدن در برابر کلیه بیماریها میگردد.

شکر به کلیه ها آسیب می زند. عامل اصلی ایجاد سنگ کلیه مصرف شکراست.

بر خلاف تصور همگان این شکر است که کلسترول بد خون LDL را به شدت بالامی برد و کلسترول خوب را پایین می آورد و در کل سبب بالا رفتن کلسترول میشود. این روغن حیوانی نیست که کلسترول را بالا می برد.

شکر مقدار عناصر کروم و مس بدن را کاهش می دهد.

شکر در جذب شدن کلسیم و منیزیوم اختلال ایجاد می کند. یعنی اگر لیوانشیر خود را با کیک یا شکلات میل می کنید هیچ کلسیمی در استخوانهای شماذخیره نخواهد شد!

شکر عامل اصلی سرطان از جمله سرطانهای سینه و پروستات و کلون و رکتوم است.

شکر مقدار گلوکز خون را بی جهت افزایش می دهد.

شکر باعث ضعیف شدن بینایی است.

شکر باعث باریک شدن رگهای خونی و در نهایت سکته می شود.

/ 6 نظر / 47 بازدید
برج سینا !

سلام عباس.... خوب دوس من؟

دامون

در صورت امکان منبع را نیز ذکر کنید

محمدرضا

سلام وبلاگ خوبی داری کوهنوردی جالبه اگه دوست داشتی در کنارکوهنوردی وبلاگی هم ازطبیعت استان سرسبزگلستان داشته باش اگه دوست داشتی وبلاگمو لینک کن وبگومنم لینک کنم منتظرت هستم katoul-afraz.persianblog.ir

فریبرز الفتی

درود بر دوست و همنورد و هم دوره ایه قدیمی ام.خوبی عباس جون!؟ خیلی وقته ندیدمت!!! دلم خیلی خیلی برات تنگ شده عزیزم. ایشالله بزودی زود چشمم به جمال گل و نورانی ات روشن بشه. ارادتمند همیشگی ات. فریبرز