اسکی کوهستان

 

اسکی کوهستان ....

 

 

مدتها پيش اين رشته بين کوهنوردان ديگر کشور ها رواج پيدا کرد ... اما کوهنوردان ايرانی کمتر با اسکی خو گرفته اند .. برخی ها معتقند دليل آن گران بودن تجهيزات اسکی است  ! در صورتی که قيمت که يک دست لوازم اسکی ( متوسط نه گران ) برابر با قيمت يک چادر ارتفاع است ... قيمت يک  جفت کفش اسکی از قيمت يک جفت کفش دو پوش زمستانی کمتر است ...  پس ميتوان علت را در رواج نداشتن و همه گير نبودن اسکی در اين سرزمين دانست .. 

من معتقدم انسان هر لذتی را ممکن است فراموش کند و يا از آن بگذرد به جز لذت اسکی کردن روی برف پودر  !!! 

عکس از سایت آراز

اما اسکی کوهستان دنيای ديگری دارد و قابل مقايسه با اسکی در پيست نيست . چه صعود کردن با اسکی های مخصوص اسکی کوهستان و چه کول کردن اسکی تا روی قله و فرود با اسکی ...

 

 

 

به هر حال هر کس که مايل به ورود به اين رشته باشد بنده در خدمتش هستم و برای اواخر زمستان و اوايل بهار سال بعد هم چند برنامه در نظر دارم ..

 

 

/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

اگه تا اون موقع اسکی بگیرم پایه ام..

سیاوش

آرمان .. مو سيقی هميشه فقط برای لذت بردن نيست. خيلی وقت ها با موسيقی بهتر از واژه ها ميشه حرف زد. مگه شما برای شنيدن حرف های نويسنده اينجا نمی آييد؟ ... عکس هم همين طور .. تا حد امکان خوبه که کم حجم باشه اما تا حدی که به منظور نويسنده لطمه نزنه. ... انواع فونت هم به نويسنده کمک می کنه که بهتر احساسش رو بيان کنه. ... وبلاگ يعنی همين ها .. اينجا کتاب که نيست!!

سیاوش

من متاسفانه قبلا اين لذت رو تجربه کردم ... ولی پول ندارم که وسايل اسکی (ايسکی) بخرم ... همون طور که در مورد چادر ارتفاع!! ... ولی کلا پايم D:

سیاوش

عباس دلم برات تنگ شده ... نميای خراسان ببرمت کوه؟؟؟

عباس بهرامی نیا

احسان جان من وسیله اسکی اضافی دارم .. تو فقط تصمیم بگیر

عباس بهرامی نيا

سلام سياوش جان .. راستش من مدتی که کامنتهايی که نام و نشان و URL واقعی نداشته باشه نمیخونم ... به هر حال خوب شد تو جواب این بنده خدا رو دادی ... من هم دلم برات تنگ شده .. چند وقت پیش یک کلاس کارآموزی برای گروه فیزیک داشتم سراغت رو از بچه ها گرفتم .. یه برنامه با گروه رفتی خبر بده من هم بیام ..

نسرين

سلام .. آیا برای این نوع اسکی کردن وسایل خاصی استفاده میشود یا اینکه میشود با اسکی معمولی هم به این ورزش پرداخت!! منظورم اسکی کوهستان است...

میثم

سلام . من عاشق اسکی کوهستانم . از اسنوبورد در کوهستانم خيلی دوست دارم ممنون می شم به من هم ياد بدی

مطلع

سلام بر هرچی سوپرمنه