ادامه اسکی کوهستان .... :

امروز   < اسکی کوهستان > را در گوگل جستجو کردم با کمال ناباوری و تاسف ديدم که فقط ۲ تا لينک برای اين جستجو پيدا شد که يکيش همين وبلاگ و پست قبلی بود و ديگری سايت  يادداشت های یک کوهنورد  که خبر : دوره رقابت اسکی کوهستان ismc با حضور مدرسان اتحادیه بین المللی کوهنوردی از کشور اسپانیا در منطقه دیزین   را در سال گذشته اعلام کرده بود . ! البته با توجه به اينکه تعداد کسانی که در ايران به اين رشته مشغول هستند به انگشتان ۲ دست نميرسه و ايران هم به هر حال يک کشور جهان سومی است و فرهنگ مکتوب کردن و اينترنت در آن بسيار ضعيف است خيلی دور از انتظار نيست که در متون فارسی در اينترنت نتوان آن را پيدا کرد .

 خانم نسرين ( هئومه ) پرسيده اند  < آیا برای این نوع اسکی کردن وسایل خاصی استفاده میشود یا اینکه میشود با اسکی معمولی هم به این ورزش پرداخت!! > ببينيد اين رشته هم مثل کوهنوردی در سبکهای مختلف ميشود با ساده ترين وسايل يعنی کوله پشتی يک روزه و کفش سبک و .... انجام شود و هم مشود  با تخصصی ترين لوازم ... ساده ترين شکل اسکی کوهستان اين است که اسکی های معمولی آلپاين را بر روی کوله پشتی ببنديد و قله را صعود کنيد و با اسکی پايين بيايید و تخصصی ترين آن هم اين است که با لوازم مخصوص يعنی اسکی هایی به نام اسکی کوهستان که از نظر ابعاد و فرم با اسکی آلپاين متفاوت است و فيکسهايی که از پشت متحرک است و پوست مخصوصی که هنگام صعود با اسکی در کف اسکی نصب ميشود از روی برف به سمت قله صعود کنيد و با همان اسکی به پايين سرازير شويد .و نوع ديگری هم هست به نام بيگ فوت که چوبهای پهن و کوتاهی است که سبک خاص خود را دارد .

آقای ميثم هم علاقه دارند با اسنوبورد اين کار را انجام دهند که اين نيز سبک ديگری از اين رشته است . اما سبکی که در اين رشته به عنوان سبک اصلی ( مستر ) شناخته ميشود همان چوبها با فيکس مخصوص و پوستی است که در کف آن نصب ميشود  .

اولين برنامه من برای امسال ۱۹اسفند اسکی از توچال به شهرستانک است . هر که دارد هوس ..... بسم الله

/ 26 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس بهرامی نيا

نویسندگان محترم بی هویت : من قبلا هم عرض کردم : بنده مدتی است که نه در اینجا بلکه در هر جایی قبل از خواندن پیامها به نام و نشان نویسنده و URL آن توجه میکنم ! و اگر هویت آن نویسنده مشخص نباشد از بابت خواندن آن پیام معذورم ... البته شما می توانید برای دیگرانی که اینجا را میخوانند هر چقدر که مایلید پیام بنویسید ( البته اگر آنان بر خلاف من پیام بی هویتها را بخوانند ) اما از من انتظار خواندن و پاسخ دادن نداشته باشید . و ایمیل هم نزنید چون من قبل از باز کردن ایمیل ها در صورتی که فرستنده در Address book نباشد profile را بازدید میکنم و اگر مشخصات و هویت فرستنده معلوم نباشد ایمیل را باز نمیکنم .

عباس بهرامی نیا

حميد خان عزيز :‌ در مورد قيمت لوازم اسکی تورينگ با شما موافقم خيلی گران است اما منظور من قيمت لوازم اسکی آلپاين بود و روی سخنم به کوهنوردان عزيزی بود که با اسکی غريبه اند چون قدم اول برای آنان ياد گيری اسکی آلپاين است . در مورد اساتيد خليلی و درودگر و .... ؛ بنده با احتساب اين عزيزان و دیگر دوستان که فعالیتشان خیلی کمتر از این اساتید بوده عرض کردم تعداد ورزشکاران اين رشته به انگشتان ۲ دست نمیرسد و گرنه عرض ميکردم يک دست ... فعاليتهای ايشان کم و بيش به گوش ميرسد و خودشان هم هر ازگاهی زيارت ميکنيم اما دريغ از دست نوشته ای در جايی که همگان به آن دسترسی داشته باشند . باز هم دست مریزاد به شما که فعالیتهای ایشان را هر چند با اشاره ای کوتاه در جایی مکتوب کردید . به اميد روزی که ما حتی گزارش آب خوردن مان هم مکتوب کنيم !!

عباس بهرامی نیا

به حضور آقا میثم : عرض کنم که من در مورد اسنوبورد اطلاعات زیادی ندارم فقط در این حد میدونم که تکنیکهای آن کاملا با اسکی کلاسیک فرق فوکوله ! ): و در مجموع مشکل تر نیست . و قیمتش هم با کفش و فیکس از ۳۰۰ هزار تومان هست به بالا ...

حميد

عباس آقا سلام ... با شما موافقم ... اطلاعرساني صحيح در زمينه اسكي كوهستان انجام نمي شود ... تا اونجا كه من اطلاع دارم در حال حاضر دوستاني نظير افشين يوسفي در كلوپ دماوند هم در اين زمينه فعاليت مي كنند ... حتما از دوست خوبم مجيد درودگر خواهش خواهم كه اطلاعاتي در زمينه اين شاخه از ورزشهاي كوهستاني در اختيار ما قرار بدهد تا با انتشار آن به گسترش اين ورزش مفرح كمكي كوچك بكنيم ...

احمد

من خیلی دوست دارم این رشته را یاد بگیرم. امیدوارم که راهنمایی های شما برای من مفید واقع گردد.

فرشید فاریابی

آقا حميد سلام. لطفاْ عرض ادب و سلام های من را به مجيد درودگر عزيز برسانيد . ممنون

محمد تفنگدار

عباس جان سلام/// در مورد اون لطفي كه گفتي ميتوني به دوست ما بكني ( فروش وسايل)، فكر كنم اگه با خودش تماس بگيري بهتره./// ممنون كه به فكر ما فقير فقرا هستي؛ جيگر

حميد

فرشيد جان سلام ... حتما عزيز ... اميدوارم كه تو سفر آينده كه به تهران داري به اتفاق مجيد در خدمت شما باشيم ...

ali hajsaeid

با ید بگم یکی از زیبا ترین وبلاگ ها رو دارید تبریک می گم بهتون عباس آقا

ali hajsaeid

سلام بابت کامنتتون متشکرم اگر ممکن در مورد اسکی کوهستان بيشتر بنويسيد